YAGEO RT0805FRE073K6L
Part No.:
RT0805FRE073K6L
Description:
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
RT0805FRE073K6L Information
Resistance:
3.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)