YAGEO RT0603DRE0749R9L
Part No.:
RT0603DRE0749R9L
Description:
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Shipping
RT0603DRE0749R9L Information
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)