YAGEO RT0603BRD073K4L
Part No.:
RT0603BRD073K4L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Shipping
RT0603BRD073K4L Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RT
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
3.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)