YAGEO RT0402FRE07220KL
Part No.:
RT0402FRE07220KL
Description:
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402
Shipping
RT0402FRE07220KL Information
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)