YAGEO RT0402DRE073K05L
Part No.:
RT0402DRE073K05L
Description:
RES SMD 3.05KOHM 0.5% 1/16W 0402
Shipping
RT0402DRE073K05L Information
Resistance:
3.05 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)