Stackpole Electronics Inc RNCF0805DTE22K0
Part No.:
RNCF0805DTE22K0
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/4W 0805
Shipping
RNCF0805DTE22K0 Information
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)