Stackpole Electronics Inc RMCF1210JT620R
Part No.:
RMCF1210JT620R
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
RES 620 OHM 5% 1/2W 1210
Shipping
RMCF1210JT620R Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)