Stackpole Electronics Inc RMCF1206ZG0R00
Part No.:
RMCF1206ZG0R00
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
Shipping
RMCF1206ZG0R00 Information
Resistance:
0 Ohms
Tolerance:
Jumper
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)