Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT3M30
Part No.:
RMCF1206FT3M30
Description:
RES 3.3M OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
RMCF1206FT3M30 Information
Resistance:
3.3 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)