Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT910K
Part No.:
RMCF0805FT910K
Description:
RES 910K OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
RMCF0805FT910K Information
Resistance:
910 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)