Vishay Sfernice RMBS104R750FS14
Part No.:
RMBS104R750FS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RMBS 1 4U75 1% BA100 E1
Shipping
RMBS104R750FS14 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RMBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
4.75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)