Vishay Sfernice RLP0653400FB00
Part No.:
RLP0653400FB00
Description:
RES 5.34K OHM 1% 6W AXIAL
Shipping
RLP0653400FB00 Information
Packaging:
Box
Resistance:
5.34 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
6W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.343" Dia x 0.938" L (8.71mm x 23.82mm)