Vishay Sfernice RLP02R4700FS14
Part No.:
RLP02R4700FS14
Shipping
RLP02R4700FS14 Information
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)