Vishay Sfernice RLP02470R0FS14
Part No.:
RLP02470R0FS14
Shipping
RLP02470R0FS14 Information
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)