Vishay Sfernice RLP01100R0FS14
Part No.:
RLP01100R0FS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RLP01100R0FS14 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RLP
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)