Elna America RFS-25V220ME3#5
Part No.:
RFS-25V220ME3#5
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL TH
Shipping
RFS-25V220ME3#5 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
60 mA @ 120 Hz
Lead Spacing:
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Through Hole
  • RFS-25V220ME3#5
  • RFS-25V220ME3#5 PDF
  • RFS-25V220ME3#5 Datasheet
  • RFS-25V220ME3#5 Specifications
  • RFS-25V220ME3#5 Images
  • Elna America RFS-25V220ME3#5
  • Buy RFS-25V220ME3#5
  • RFS-25V220ME3#5 Price
  • RFS-25V220ME3#5 Distributor
  • RFS-25V220ME3#5 Supplier
  • RFS-25V220ME3#5 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "RFS-25V220ME3#5" in Silicon Labs RFS-25V220ME3#5.