Vishay Sfernice RCMT4039R00DHB00
Part No.:
RCMT4039R00DHB00
Shipping
RCMT4039R00DHB00 Information
Series:
RCMT
Packaging:
Box
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.402" Dia x 2.126" L (10.20mm x 54.00mm)