Vishay Sfernice RCMT101R000DES03
Part No.:
RCMT101R000DES03
Shipping
RCMT101R000DES03 Information
Series:
RCMT
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.760" L (6.40mm x 19.30mm)