Vishay Sfernice RCMT0833201DHS09
Part No.:
RCMT0833201DHS09
Shipping
RCMT0833201DHS09 Information
Resistance:
33.2 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.650" L (6.40mm x 16.50mm)