Vishay Sfernice RCMT0824R00DDS09
Part No.:
RCMT0824R00DDS09
Shipping
RCMT0824R00DDS09 Information
Resistance:
24 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
0°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.650" L (6.40mm x 16.50mm)