Vishay Sfernice RCMT0817070BES03
Part No.:
RCMT0817070BES03
Shipping
RCMT0817070BES03 Information
Resistance:
1.707 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.650" L (6.40mm x 16.50mm)