Vishay Sfernice RCMT0563400BES03
Part No.:
RCMT0563400BES03
Shipping
RCMT0563400BES03 Information
Resistance:
6.34 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.409" L (3.66mm x 10.40mm)