Vishay Sfernice RCMT0260400FDS03
Part No.:
RCMT0260400FDS03
Shipping
RCMT0260400FDS03 Information
Resistance:
6.04 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
0°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)