Vishay Sfernice RCMT02470R0BDS03
Part No.:
RCMT02470R0BDS03
Shipping
RCMT02470R0BDS03 Information
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
0°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)