Vishay Sfernice RCMT0225202DES03
Part No.:
RCMT0225202DES03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMT0225202DES03 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
252 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)