Vishay Sfernice RCMT0220002FHS14
Part No.:
RCMT0220002FHS14
Shipping
RCMT0220002FHS14 Information
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)