Vishay Sfernice RCMT01332R0DES03
Part No.:
RCMT01332R0DES03
Shipping
RCMT01332R0DES03 Information
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.080" Dia x 0.170" L (2.03mm x 4.32mm)