Vishay Sfernice RCMT01243R0FES03
Part No.:
RCMT01243R0FES03
Shipping
RCMT01243R0FES03 Information
Resistance:
243 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.080" Dia x 0.170" L (2.03mm x 4.32mm)