Vishay Sfernice RCMT0119601FHS14
Part No.:
RCMT0119601FHS14
Shipping
RCMT0119601FHS14 Information
Resistance:
19.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.080" Dia x 0.170" L (2.03mm x 4.32mm)