Vishay Sfernice RCMT0110101BDS03
Part No.:
RCMT0110101BDS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMT0110101BDS03 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
10.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
0°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.080" Dia x 0.170" L (2.03mm x 4.32mm)