Vishay Sfernice RCMS1060402FHS09
Part No.:
RCMS1060402FHS09
Shipping
RCMS1060402FHS09 Information
Series:
RCMS1
Resistance:
604 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)