Vishay Sfernice RCMS1015803FHS09
Part No.:
RCMS1015803FHS09
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMS1015803FHS09 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMS1
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
1.58 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)