Vishay Sfernice RCMS0521102FHS14
Part No.:
RCMS0521102FHS14
Shipping
RCMS0521102FHS14 Information
Series:
RCMS05
Resistance:
211 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)