Vishay Sfernice RCMS02910R0FHS14
Part No.:
RCMS02910R0FHS14
Shipping
RCMS02910R0FHS14 Information
Series:
RCMS02
Resistance:
910 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)