Vishay Sfernice RCMS0282501FHS14
Part No.:
RCMS0282501FHS14
Shipping
RCMS0282501FHS14 Information
Series:
RCMS02
Resistance:
82.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)