Vishay Sfernice RCMS0212100FHS14
Part No.:
RCMS0212100FHS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMS0212100FHS14 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMS02
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
1.21 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)