Vishay Sfernice RCMM109100JKS09
Part No.:
RCMM109100JKS09
Description:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
RCMM109100JKS09 Information
Resistance:
910 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)