Vishay Sfernice RCMM101300JKS09
Part No.:
RCMM101300JKS09
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
RCMM101300JKS09 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMM
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)