Vishay Sfernice RCMM051000JKS14
Part No.:
RCMM051000JKS14
Description:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
RCMM051000JKS14 Information
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)