Vishay Sfernice RCMM021500GKS14
Part No.:
RCMM021500GKS14
Description:
RES 150 OHM 2% 1/2W AXIAL
Shipping
RCMM021500GKS14 Information
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)