Vishay Sfernice RCMM021201JKS14
Part No.:
RCMM021201JKS14
Description:
RES 1.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
RCMM021201JKS14 Information
Resistance:
1.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)