Vishay Sfernice RCME0582500BYS03
Part No.:
RCME0582500BYS03
Shipping
RCME0582500BYS03 Information
Resistance:
8.25 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)