Vishay Sfernice RCME0221800BZS03
Part No.:
RCME0221800BZS03
Shipping
RCME0221800BZS03 Information
Resistance:
2.18 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)