Vishay Sfernice RCME02109R0BZS03
Part No.:
RCME02109R0BZS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCME02109R0BZS03 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCME
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
109 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)