Vishay Sfernice RCMA2071910BEB00
Part No.:
RCMA2071910BEB00
Shipping
RCMA2071910BEB00 Information
Resistance:
7.191 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.402" Dia x 1.142" L (10.20mm x 29.00mm)