Vishay Sfernice RCMA2018201FHB00
Part No.:
RCMA2018201FHB00
Shipping
RCMA2018201FHB00 Information
Resistance:
18.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.402" Dia x 1.142" L (10.20mm x 29.00mm)