Vishay Sfernice RCMA2010002FHB00
Part No.:
RCMA2010002FHB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMA2010002FHB00 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMA
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.402" Dia x 1.142" L (10.20mm x 29.00mm)