Vishay Sfernice RCMA10249R0BES03
Part No.:
RCMA10249R0BES03
Shipping
RCMA10249R0BES03 Information
Series:
RCMA
Resistance:
249 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.760" L (6.40mm x 19.30mm)