Vishay Sfernice RCMA1020002BES03
Part No.:
RCMA1020002BES03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
RCMA1020002BES03 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RCMA
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.760" L (6.40mm x 19.30mm)