Vishay Sfernice RCMA08625R0BES09
Part No.:
RCMA08625R0BES09
Shipping
RCMA08625R0BES09 Information
Resistance:
625 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
150°C
Size / Dimension:
0.252" Dia x 0.650" L (6.40mm x 16.50mm)